Založ si blog

Všetci vinní, okrem Kisku

Prezident Andrej Kiska si v poslednej dobe poriadne zavaril. Najprv sa jednalo len o menší daňový škandál, pri čom suma, ktorú prezident dlžil štátu a teda všetkým jeho občanom, bola len v radoch niekoľkých tisíc Eur – konkrétne 27 tisíc. Od tohto momentu sa však veľa vecí zmenilo.

Kiska od svojej prvej daňovej kauzy určite nespí kľudne. Sám totižto vie, že keby sa kontrolné mechanizmy voči nemu uplatňujú v plnej miere, nenašli by len tento „malý“ podvod. Objektívne hodnotím, že prvý podvod napravil v rámci požiadaviek zákona a tým pádom z jeho strany prišlo k trestnému činu len takmer. Najnovšie sa však daňoví kontrolóri začali zaoberať ďalšími firmami, v ktorých má prezident prsty. No a najnovšie to podľa uniknutých informácii nevyzerá len na podvod vo výške 27 tisíc Eur. Ak sa suma vyšplhá až do takej výšky, o akej hovoria uniknuté informácie, prezident a jeho blízki dlžia na základe porušenia zákona štátu až trojcifernú sumu – teda rádovo v desiatkach až stovkách tisíc Eur.

Pri tom všetkom sa zatiaľ daňováci zaoberajú len jednou dodatočnou firmou nášho prezidenta. Čo príde, ak sa jeho firmami začnú zaoberať na kompletku? Z dostupných informácii by som sa odvážil tvrdiť, že pôjde o celkom vysokú sumu. Myslel si Kiska, že mu to pri masívnej podpore od niektorých médií prejde?

Zaujímavé nie sú len reakcie médií, ale aj niektorých organizácii z nevládneho sektora. Niektoré sa zachovali veľmi objektívne. Transparency International napríklad na prezidenta spustila celkom významnú kritiku – významnú preto, lebo išlo asi o prvú kritiku prezidenta Kisku od mimovládky. Takmer rovnako reagovali aj objektívne médiá.

Máme tu však stále ľudí pracujúcich napríklad pre Denník N, .týždeň a Trend, ktorí sa prezidenta budú zjavne zastávať aj cez mŕtvoly a v takejto situácii je to už dosť trápne.

Niečo dlžná svojej povesti ostala aj Zuzana Wienk z aliancie Fair Play. Od tejto aliancie by som očakával kritickú reakciu na prezidentove aktivity, no tá sa (ne)prekvapivo nedostavila. Nebolo to až tak dávno, čo Wienk na pochode Gorila kritizovala vládny sektor za rôzne podvody. Áno, pokiaľ sa jedná o člena vlády, Wienk vie byť veľmi kritická. Jedná sa teda o prezidentovu ochrankyňu, aspoň zjavne. Veď namiesto kritiky prezidenta sa momentálne plne sústredí na kritiku premiéra Fica a jeho ministra financií Kažimíra. Namiesto Kiskových podvodov rieši to, že ako sa dostali na verejnosť. Je to neobjektívne a Fair Play tým pádom nesleduje podstatu veci.

Sú teda všetci vinní, len dobrý anjel z prezidentského paláca nie?!

 

Fico od 1. mája boduje

12.05.2017

V našej spoločnosti sú nám niekedy podsúvané myšlienky, ktoré väčšina spoločnosti neuznáva, no aj napriek tomu sú z nejakého dôvodu označené za prevládajúce. V poslednej dobe medzi viac »

Miešanie tém na protikorupčnom pochode

27.04.2017

Protikorupčný pochod som pochopil ako monotématický pochod študentov stredných škôl a sympatizantov myšlienok, ktoré sa snažili pochodom vyjadriť. To, že bol pochod pravdepodobne politicky viac »

Triezvo o amnestiách

23.03.2017

V posledných týždňoch len s údivom sledujem, že čo sa deje okolo témy amnestií bývalého premiéra Vladimíra Mečiara. Je vo všeobecnosti pochopiteľné, keď sa niekto snaží v rámci politického viac »

autá

Autá bez šoféra dostali v New Yorku zelenú

20.10.2017 16:00

Zdá sa, že skutočným "nepriateľom" šoférov z povolania nebude Uber a podobné firmy. Z trhu ich môžu vytlačiť autá, ktoré žiadneho šoféra nepotrebujú.

Tomáš Drucker

Úpravou ordinačných hodín sa má podľa Druckera posilniť primárna sféra

20.10.2017 15:43

Rozšírenie ordinačných hodín sa nestretlo s pochopením u lekárov. Svoju nespokojnosť vyjadrili viacerí aj na sneme Slovenskej lekárskej komory.

Historické jadro mesta Bardejov je zapísané do zoznamu UNESCO.

Bardejov chce získať investíciu za 55 miliónov eur

20.10.2017 15:06

Bardejov sa uchádza o 55 miliónovú investíciu nemeckej spoločnosti Kamax, ktorá by priniesla vznik vysokokvalifikovaných miest.

Kamión

ČESMAD žiada samostatnú európsku smernicu pre cestnú dopravu

20.10.2017 15:01

Návrh smernice o vysielaní pracovníkov podľa ČESMAD-u skomplikuje medzinárodnú cestnú dopravu a spôsobí problémy slovenským dopravcom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 112760x
Priemerná čítanosť článkov: 3759x

Autor blogu

Kategórie