Založ si blog

Všetci vinní, okrem Kisku

Prezident Andrej Kiska si v poslednej dobe poriadne zavaril. Najprv sa jednalo len o menší daňový škandál, pri čom suma, ktorú prezident dlžil štátu a teda všetkým jeho občanom, bola len v radoch niekoľkých tisíc Eur – konkrétne 27 tisíc. Od tohto momentu sa však veľa vecí zmenilo.

Kiska od svojej prvej daňovej kauzy určite nespí kľudne. Sám totižto vie, že keby sa kontrolné mechanizmy voči nemu uplatňujú v plnej miere, nenašli by len tento „malý“ podvod. Objektívne hodnotím, že prvý podvod napravil v rámci požiadaviek zákona a tým pádom z jeho strany prišlo k trestnému činu len takmer. Najnovšie sa však daňoví kontrolóri začali zaoberať ďalšími firmami, v ktorých má prezident prsty. No a najnovšie to podľa uniknutých informácii nevyzerá len na podvod vo výške 27 tisíc Eur. Ak sa suma vyšplhá až do takej výšky, o akej hovoria uniknuté informácie, prezident a jeho blízki dlžia na základe porušenia zákona štátu až trojcifernú sumu – teda rádovo v desiatkach až stovkách tisíc Eur.

Pri tom všetkom sa zatiaľ daňováci zaoberajú len jednou dodatočnou firmou nášho prezidenta. Čo príde, ak sa jeho firmami začnú zaoberať na kompletku? Z dostupných informácii by som sa odvážil tvrdiť, že pôjde o celkom vysokú sumu. Myslel si Kiska, že mu to pri masívnej podpore od niektorých médií prejde?

Zaujímavé nie sú len reakcie médií, ale aj niektorých organizácii z nevládneho sektora. Niektoré sa zachovali veľmi objektívne. Transparency International napríklad na prezidenta spustila celkom významnú kritiku – významnú preto, lebo išlo asi o prvú kritiku prezidenta Kisku od mimovládky. Takmer rovnako reagovali aj objektívne médiá.

Máme tu však stále ľudí pracujúcich napríklad pre Denník N, .týždeň a Trend, ktorí sa prezidenta budú zjavne zastávať aj cez mŕtvoly a v takejto situácii je to už dosť trápne.

Niečo dlžná svojej povesti ostala aj Zuzana Wienk z aliancie Fair Play. Od tejto aliancie by som očakával kritickú reakciu na prezidentove aktivity, no tá sa (ne)prekvapivo nedostavila. Nebolo to až tak dávno, čo Wienk na pochode Gorila kritizovala vládny sektor za rôzne podvody. Áno, pokiaľ sa jedná o člena vlády, Wienk vie byť veľmi kritická. Jedná sa teda o prezidentovu ochrankyňu, aspoň zjavne. Veď namiesto kritiky prezidenta sa momentálne plne sústredí na kritiku premiéra Fica a jeho ministra financií Kažimíra. Namiesto Kiskových podvodov rieši to, že ako sa dostali na verejnosť. Je to neobjektívne a Fair Play tým pádom nesleduje podstatu veci.

Sú teda všetci vinní, len dobrý anjel z prezidentského paláca nie?!

 

Fico od 1. mája boduje

12.05.2017

V našej spoločnosti sú nám niekedy podsúvané myšlienky, ktoré väčšina spoločnosti neuznáva, no aj napriek tomu sú z nejakého dôvodu označené za prevládajúce. V poslednej dobe medzi viac »

Miešanie tém na protikorupčnom pochode

27.04.2017

Protikorupčný pochod som pochopil ako monotématický pochod študentov stredných škôl a sympatizantov myšlienok, ktoré sa snažili pochodom vyjadriť. To, že bol pochod pravdepodobne politicky viac »

Triezvo o amnestiách

23.03.2017

V posledných týždňoch len s údivom sledujem, že čo sa deje okolo témy amnestií bývalého premiéra Vladimíra Mečiara. Je vo všeobecnosti pochopiteľné, keď sa niekto snaží v rámci politického viac »

Muž telefón telefonát mobil volanie

Volanie naspäť vás môže vyjsť draho

17.06.2018 20:00

Podvodníkom sa darí nachytať ľudí a vytiahnuť tak z ich vreciek eurá navyše. Stačí, že majú na mobile neprijatý hovor z neznámeho čísla a zavolajú naspäť.

zeman

Zeman prijme aj Pocheho, ktorého pre postoj k migrácii nechce za šéfa diplomacie

17.06.2018 18:01

ČSSD na nominácii Pocheho stále trvá. Vládu s ním by nepodporili ani komunisti, čím vraj prekvapili šéfa ČSSD Hamáčka. Ten o takejto podmienke doteraz nepočul.

poplatok, poplatky, euro, eurá, peniaze, vklady, hypotéka, úver, vklad

Návrat od eura ku korune by bol drahý a bolestný

17.06.2018 17:01

Proces návratu k pôvodnej mene by bol pre ekonomiku krajiny nákladný a bolestivý. Zhodujú sa na tom ekonomickí analytici.

František Imrecze

Finančná správa odhalila historicky najväčšiu nelegálnu výrobňu cigariet

17.06.2018 16:09, aktualizované: 17:52

V Revúcej bolo počas zásahu zaistených 10,5 milióna kusov falzifikátov cigariet známej značky a šesť ton tabakovej suroviny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 117774x
Priemerná čítanosť článkov: 3926x

Autor blogu

Kategórie